Hukuk Blog

Hukuk blog (günlük) sayfası, www.hukuki.net site yöneticisi olan hukukçuların şahsi yazılarının yayınlanması amacıyla kurulmuştur. Bu hukuk blogu site ve genel olarak hukuk hakkında bilgiler, eleştiriler ve kritiklerin yanısıra çeşitli tavsiyelere de yer vermektedir.

Türkiye’nin en önemli hukuk bloglarının başındaki hukuki blog kategorileri ise şunlardır;

 • Avukat Arayanlar

  Hukuki.nette yaptığımız bir anket sonucunda avukat arayanların avukatları ile nasıl tanıştıklarını araştırdık. Bin oy üzerinden yapılan değerlendirmede; kişi ve şirketlerin avukat bulmak için interneti kullandıkları... The post Avukat Arayanlar first appeared on Hukuk Blogu.

 • Avukatlara UYAP için E-İMZA bilgileri

  E-İmza Elektronik imza nedir, E-İmza ne demek? 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu‘ndaki ifadesiyle e-imza; başka bir elektronik veriye eklenen yada elektronik veri ile mantıksal bağlantısı bulunan ve... The post Avukatlara UYAP için E-İMZA bilgileri first appeared on Hukuk Blogu.

 • Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler

  27.05.2008 tarihinde, “stainway” isimli kullanıcımızın açmış olduğu Bedelli Askerlik Çıkmasını İsteyenler www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=39286 forumu 7 ayda 20.000’in üzerinde görüntüleme aldı. Bazı üyelerin bu uygulamanın zengin –... The post Bedelli askerlik çıkmasını isteyenler first appeared on Hukuk Blogu.

 • Benim sitem yasal mı?

  Sitemizin bilişim hukuku bölümüne en çok sorulan sorulardan biri de benim sitem yasal mı? Banlanır mıyım? Telekom sitemi yasaklar mı? Şu tür siteler yasak mı?... The post Benim sitem yasal mı? first appeared on Hukuk Blogu.

 • Kolay Hesaplama Araçları

  Çoğu insan hukukun matematik ile ilgisi olmadığını düşünse de gerek mantık yürütme ve gerekse hesaplama işlemleri nedeniyle hukukçuların da matematiksel işlemler hakkında bilgili olmaları gerekmektedir.... The post Kolay Hesaplama Araçları first appeared on Hukuk Blogu.

 • Okuma Alışkanlığı üzerine bir değerlendirme

  Aslında yazının başlığını “Okumama alışkanlığı üzerine bir kritik” şeklinde yapmayı planlasam da özendirmemiz gereken şeyin “okuma alışkanlığı” olması nedeniyle başlığı “Okuma alışkanlığı üzerine bir değerlendirme”... The post Okuma Alışkanlığı üzerine bir değerlendirme first appeared on Hukuk Blogu.

 • Tuhaflıklar ve Komik Cevaplar

  A: Bu tip davaları olayın en başında avukata danışarak açmakta büyük yarar var. İlk dava aşamasında avukat yardımı alsa idiniz emin olun bu mağduriyetiniz yaşanmaz... The post Tuhaflıklar ve Komik Cevaplar first appeared on Hukuk Blogu.

 • Yabancı hukuklar ve Almanca Hukuk

  Bildiğiniz gibi sitemizin Türk hukuku hakkında ingilizce hukuk bölümü uzun süredir yayında ve oldukça ilgi çekmekte. Bundan yola çıkarak biraz daha farklı yabancı dillerde de Türk... The post Yabancı hukuklar ve Almanca Hukuk first appeared on Hukuk Blogu.

 • Önleyici hukuk, Dava hukuku ve İçtihat hukuku

  Bir süredir hukuki.net sayfalarının altında önleyici, dava ve içtihat hukuku şeklinde açıklamalar olduğunu belki de farketmişsinizdir. Bazen biribirileri ile içiçe geçen ve bazen de birbirleriyle... The post Önleyici hukuk, Dava hukuku ve İçtihat hukuku first appeared on Hukuk Blogu.

 • Ücretsiz Marka Araştırması

  Marka Tescil Ofisi ve Hukuki.Net işbirliği ile Ücretsiz Marka Araştırması [contact-form 1 “Contact form 1”] The post Ücretsiz Marka Araştırması first appeared on Hukuk Blogu.

Author: THS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.