Yeni bilgiler tüm hukuk sitelerinden nasıl geliyor?

Bir hukuk gazetesi olarak nitelendirdiğimiz siteye bilgiler RSS tekniği kullanılarak çekiliyor. RSS teknolojisini kullanan sitelerden gelen bu bilgiler anlık olup, bir hukuk sitesine yeni bir içerik eklendiğinde anında portalımıza da yansıyor, hangi sayfamızda olursanız olun içeriğe kısa yoldan ulaşmanız sağlanıyor.

RSS ne demek sorusuna ayrıntılı cevap için RSS nedir? , RSS (Wiki) veya RSS linklerinden yardım alabileceğinizi düşündüğümüzden konuyu tekrar etmekte bir yarar görmüyoruz.

Peki bu bilgileri izinsiz mi kullanıyoruz?

Bir web sitesi sahibi RSS olanağını açtıysa bunun RSS okuyucuları tarafından takip edilmesini kabul ediyor ve hatta istiyor demektir. Ancak biz yine de yenilikleri yayınlayabilmek için ya ilgili hukuk sitesi yetkilisinden onay alıyoruz ya da site sahibi kendisi tanıtım talebinde bulunarak bu izini vermiş oluyor.

RSS ile bilgi çekmenin bir zararı var mı?

Aslında Google, Yahoo, Bing gibi arama motorları site içeriği özgün olmayan ve çok fazla siteden RSS ile bilgi çeken siteleri sevmez ve bu çoğu zaman spam veya çalıntı içerik olarak dahi nitelendirebilir.

Ancak biz hem kendi özgün içeriğimiz ile hem de böyle bir derli toplu hukuk dünyası oluşturmanın nimetlerinden yararlanılabilmesi için bu riski göze almış bulunmaktayız.

Amacımız hem tanıtım hem de tek bir sayfada tüm hukuk sitelerinin sıcak içeriklerine anında ulaşabilmek olduğuna göre umarız ki bu amacımız bahsigeçen arama motorlarınca yanlış anlaşılmaz. Anlaşılsa da biliyoruz ki artık hepimizin güncel içeriğe topluca ulaşabileceğimiz bir hukuk sitemiz var.

Bu nedenle sitemizi sık kullanılan linklerinizin arasına kaydetmenizi ve hatta anasayfanız yapmanızı tavsiye ederiz.

THSAO.com ile artık kim hangi hukuk konusunu işliyor, gelişmeler nerede, yeni bir kanun mu çıkmış… hepsini onlarca hukuk sitesi gezmeden bu siteden öğrenebilir, basit bir tıklama ile ilgili kaynağa erişebilirsiniz.

Author: THS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.